Premierul Florin Citu a declarat marti ca, in acest moment, singura solutie existenta avem mandat doar pentru un guvern minoritar PNL -UDMR.
”In acest moment avem mandat doar pentru un guvern minoritar PNL -UDMR. Faca apel, din nou, pe aceasta cale la responsabilitate si la presedintii celor doua partide- USR -PSD sa faca ceea ce au spus pana acum, ca vor sa avem un guvern, vor sa fie respoonsabili. PNL a facut un pas important, vreau sa vedem care este pasul pe care il fac si cei de la PSD si USR.
Singura solutie pe care o avem in acest moment, in Romania, poate peste cateva luni va fi altfel, este acest guvern minoritar”,a declarat Florin Citu.













