Premierul Florin Citu a declarat marti ca, in acest moment, singura solutie existenta  avem mandat doar pentru un guvern minoritar PNL -UDMR.

”In acest moment avem mandat doar pentru un guvern minoritar PNL -UDMR. Faca apel, din nou, pe aceasta cale la responsabilitate si la presedintii celor doua partide- USR -PSD sa faca ceea ce au spus pana acum, ca vor sa avem un guvern, vor sa fie respoonsabili. PNL a facut un pas important, vreau sa vedem care este pasul pe care il fac si cei de la PSD si USR.

Singura solutie pe care o avem in acest moment, in Romania, poate peste cateva luni va fi altfel, este acest guvern minoritar”,a declarat Florin Citu.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.