iohannis

Preşedintele Klaus Iohannis a vizitat, joi, primul centru de vaccinare drive-thru din Bucureşti.

”Am  vizita primul centru de vaccinare drive-thru din București, despre care putem sa spunem ca este un succes. De azi dimineata, bucurestenii vin sa se vaccineze in numar mare, un lucru foarte imbucurator. Acest tip de centru de vaccinare este un succes si vor aparea tot mai multe centre de acest tip. Este foarte important de stiut, ca la aceste centre se poate prezenta oricine, care este rezident, evident romanii, dar si cei care au resedinta in Romania, inclusiv romanii din diaspora care vor sa se vaccineze in timpul sederii in Romania.

Esye extrem de important ca aceasta campanie de vaccinare sa prinda din ce in ce mai multa viteza , ceea ce se si intampla. Vaccinarea este singura cale de uiesire din pandemie”, a declarat presedintele Klaus Iohannis.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.