Fostul premier Florin Citu sustine ca, dobanzile si preturile erau mult mai mici in guvernarea liberala, față de guvernarea psd-ista.
”Ce nu spune Marcel Ciolacu în interviurile plătite din bani publici. Datele arată clar că românii o duc mai bine fără PSD.
Dobânzile românilor erau mai mici în guvernarea liberală din 2020 față de guvernarea psd-istă din 2018-2019 și mai mici în guvernarea liberală din 2021 față de guvernarea psd-istă din 2022.
Prețurile românilor erau mai mici în guvernarea liberală din 2020 față de guvernarea psd-istă din 2018-2019 și mai mici în guvernarea liberală din 2021 față de guvernarea psd-istă din 2022.
Guvernarea PSD-istă, din care Marcel Ciolacu făcea parte, i-a taxat pe români cu cea mai mare rată a inflației din UE, în perioada 2017-2019.
Taxele românilor erau mai mari și mai multe în perioada guvernărilor psd-iste din 2017-2019 și 2022 decât în 2020-2021, când guvernele liberale au scăzut taxele, iar pe unele chiar le-au eliminat (supraimpozitare contracte part-time, supraacciză combustibil etc).
Concluzia este simplă: PSD la guvernare înseamnă inflație mare, dobânzi mari, taxe mari și mai multe. Acestea sunt date clare pe care niciun interviu plătit nu le poate ascunde.
Altfel spus: inflația mare, dobânzile mari și taxele mari și mai multe sunt psd-iste!”













