Buzatu Florea, batranul de 83 de ani care a fost dat disparut in urma cu aproximativ doua saptamani, a fost găsit mort într-o pădure din extravilanul localității Vârvoru de Jos.

‘[În această dimineață au continuat activitățile de căutare a bărbatului dispărut, acesta

fiind găsit decedat într-o pădure din extravilanul localității Vârvoru de Jos.

Trupul neînsuflețit va fi transportat la morgă în vederea

efectuării necropsiei și stabilirii cauzei decesului.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care a avut

loc evenimentul, urmând a fi propusă soluție prin unitatea de parchet competentă”, au transmis IPJ Dolj.

Batranul a fost dat disparut in data de 16 iulie!

În cursul zilei de astăzi, polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Bucovăț au fost sesizaţi de către o femeie de 50 de ani, din Bucovăț, cu privire la faptul că tatăl său, BUZATU FLOREA de 83 de ani, a plecat de la domiciliul său din Vârvoru de Jos și nu a mai revenit.

Din verificările efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că bătranul ar fi fost văzut ultima dată în ziua de 14 iulie a.c, în jurul orelor 11.30 pe DJ 552, în centrul satului Vârvoru de Jos

Semnalmente: înălţime 1,60 m, greutate aproximativ 60 de kg, fața ovală, părul cărunt, constituție astenică.

Nu se cunosc articolele vestimentare purtate de acesta la momentul plecării.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.